SECRETARA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
Activitate operativa de secretariat multifunctional care sa asigure desfasurarea eficienta a activitatii societatii.

Obiectivul general al postului
Realizarea unei logistici eficiente si de tinuta profesionala a activitatii de secretariat, care sa asigure un randament ridicat al conducerii societatii si al intregului colectiv al acesteia, contribuie la pastrarea partenerilor de afaceri si la castigarea de noi parteneri, precum si la o imagine solida a firmei.

Sarcini de serviciu/Activitati/Raspunderi principale:
- Primirea, distribuirea si organizarea corespondentei, posta, PrioriPost, e-mail, faxuri;
- Interfata in relatiile cu clientii, furnizorii si colaboratorii firmei prin preluarea apelurilor telefonice din tara si strainatate si primirea si indrumarea vizitatorilor in companie.
- Urmarirea situatiilor interne ce ii vor fi incredintate, redactarea si editarea de rapoarte, adrese si alte documente de secretariat, intocmire tabele electronice diverse.
- Traduceri in si din limba romana/engleza;
- Activitatii de protocol;
- Contabilitate primara(nu necesita pregatire de specialitate);
- Program de lucru:8.30 - 18.00 cu pauza de masa.
Cerinte:
- Minim studii medii si cursuri de birotica - secretariat;
- Limba engleza nivel avansat, germana constituie un avantaj;
-Buna operare calculator(Word,Excel,Internet);
- Abilitati de organizare,comunicare si relationare;
- Capacitate de lucru in conditii de stres;
- Orientare catre rezultate si respectare a termenelor;
- Atentie la detalii;
- Capacitate de a stabili prioritati;
- Confidentilitate;
- Carisma, prezenta agreabila.

Oferta (bonusuri, beneficii):
Pachet salarial motivant corelat cu criteriile de performanta stabilite si cu rezultatele concrete.
Mediu de lucru stimulativ.