Secretara

SC SHAKESPEARE TEAM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- preluarea apelurilor telefonice
- primirea cu amabilitate a parintilor si elevilor
- inscrierea cursantilor
- incasarea banilor
- relatii clientii

program: 10.00-18.00

CERINTE

- abilitati de comunicare si de prezentare
- persoana dinamica, entuziasta
- cunostinte PC
- cunostinte de contabilitate primara
- capacitate de organizare a activitatii si ordonare a locului de munca;
- studii medii terminate
- experienta ca secretara este un merit dar nu o conditie

BENEFICII OFERITE

-mediu de lucru motivant si placut
-salariul se negociaza la interviu

DESCRIEREA FIRMEI

Centrul de limbi straine Shakespeare

Fondata in anul 2002, Shakespeare School a avut o evolutie remarcabila, reusind sa se diferentieze de celelalte scoli deja existente pe piata prin profesionalismul serviciilor oferite si printr-o altfel de abordare a predarii limbilor straine.

Misiunea noastra este sa largim orizontul cursantilor nostri prin abordarea limbilor de circulatie internationala : engleza, germana, franceza intr-o maniera prietenoasa, interactiva, astfel incat acestea sa devina un instrument de comunicare si descoperire. Cu Shakespeare School nu mai exista granite sau bariere in calea invatarii si a descoperirii nu numai a unei limbi, ci a unui intreg univers cu traditii, obiceiuri si moduri de viata distincte. Pentru ca o limba straina invatata inseamna o sansa in plus pentru a descoperi o alta cultura, a dezvolta relatii cu alti oameni sau pentru a studia in alta tara.
Intr-o vila construita in stil englezesc, cu sali primitoare ( dotate cu TV, video, DVD player, casetofon, white-board ) am reusit sa creem un cadru de lucru dinamic si participativ, in care cursantii sunt puternic motivati pentru invatarea unei limbi straine, prin lucrul in grupe sau in perechi.

Cursurile oferite de scoala noastra sunt :
¿ Cursuri de limba engleza pentru prescolari(4-7ani) si elevi clasele I-XII (includ si ore de conversatie cu vorbitori nativi)
¿ Cursuri pregatitoare pentru sustinerea examenelor Cambridge, TOEFL, SAT
¿ Cursuri de limba engleza pentru admiterea la clasele bilingve( clasele a V-a si a IX-a)
¿ Cursuri de engleza generala si engleza pentru afaceri adresate companiilor
¿ Cursuri de limba romana pentru straini
¿ Cursuri de germana pentru incepatori