Secretara

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitati generale de secretariat. Responsabilitati si sarcini:
- Preluare comenzi, verificare stocuri, facturare, urmarire livrari;
- Urmarire clienti restanti, programari plati, emitere chitante fiscale, urmarire frecventa comenzi, gestionare reclamatii;
- Ofertare fax, e-mail; evidenta baze de date de clienti potentiali;
- Emitere OP, proforme;
- Asigurare protocol, gestionare bugete interne; activitati simple de secretariat;
- pastrarea legaturii cu departamentul contabilitate;
- intocmirea de oferte pentru diversi clienti;
- Alte activitati pentru atingerea obiectivelor firmei.

CERINTE

PC - OFFICE- rapiditate si acuratete;
Engleza - cel putin nivel mediu- constituie un avantaj
Experienta intr-un loc de munca similar (de preferat);
Capacitate de analiza, planificare si urmarirea finalizarii unei sarcini profesionale;
Capacitate foarte buna de comunicare si relationare - atat cu clientii cat si cu colegii;
Capacitate de a desfasura mai multe lucruri/sarcini in acelasi timp - atentie distributiva, atentie la detalii;
Capacitate de invatare si asimilare pe termen lung;
Capacitate rapida de decizie, precum si asumarea responsabilitatii pentru deciziile luate;
Sanatate foarte buna, rapiditate in actiune, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta, onestitate si bun simt;
Capacitate de a pastra confidentialitatea informatiilor interne si externe;