SECRETARA

ALPRO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Receptioneaza si inregistreaza toate documentele sosite in numele firmei prin fax, posta, curierat rapid, personal sau prin orice alta cale si le distibuie destinatarilor;
- Inregistreaza si trimite toate documentele primite de la oricare din angajati privitoare la activitatea firmei catre clienti, furnizori, banci sau alti destinatari, prin fax, posta, curierat rapid, personal sau prin oricare alta cale;
- Raspunde la apelurile telefonice sosite la numerele de telefon ale firmei si face legaturile necesare angajatilor si a administratorilor firmei;
- Tine agenda de lucru si intalniri a Directorului General;
- Informeaza la timp si oportun Directorul General asupra tuturor aspectelor referitoare la activitatea profesionala proprie si a celorlalti angajati ai firmei si raspunde pentru realitatea si corectitudinea informatiilor furnizate.
- Intocmeste, gestioneaza si arhiveaza toate documentele de registratura;
- Gestioneaza contractele cu furnizorii de utilitati, servicii si bunuri ce contribuie la buna desfasurare a activitatii in cadrul sediului (furnizori consumabile, furnizori servicii de curatenie,etc.).
- Gestioneaza actele si cheile masinilor din parcul auto propriu;
- Gestioneaza rezerva de materiale publicitare;
- Executa si gestioneaza sarcinile de serviciu primite si raspunde pentru buna lor indeplinire.
- Isi desfasoara activitatea conform ROI al societatii si tuturor procedurilor interne ale SMC-ului din organizatie.

CERINTE

- experienta anterioara in activitatea de secretariat de minim 1 an;
- absolvent(a) studii superioare ;
- cunoaste cel putin o limba straina la nivel conversational (engleza, franceza, italiana, germana);
- obligatoriu cunostinte bune Microsoft Office (Word, Excel, Mozilla, Outlook);
- persoana bine organizata, ordonata, punctuala, cu prezenta de spirit.

BENEFICII OFERITE

- Salariu in functie de experienta si calificari;
- Tichete de masa;
- Decontarea abonamentelor de transport (sau combustibil);
- Training si cursuri de perfectionare.

Societate avand capital privat 100% romanesc, activeaza in domeniul tamplariei din aluminiu, aluminiu-lemn si PVC, fiind specializata in realizarea lucrarilor mari si complexe.
Sediul firmei ALPRO se afla situat in Splaiul Independentei, 319, in incinta Parcului Industrial SEMA PARC, unde sunt birourile si atelierul de productie pe o suprafata de hala de 1200 mp.
Mai multe detalii despre activitatea companiei se gasesc pe pagina de Internet
www.alpro.ro .