SECRETARA

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie internationala de traditie al carei obiectiv este sa raspunda la cerintele pietei oferind produse functionale si de calitate. Avand peste 37 ani de traditie si experienta in producerea si comercializarea de chiuvete de bucatarie si accesorii pentru bucatarii si cu o excelenta retea de distributie in Slovenia, unde si afla firma mama si peste hotare, inclusiv Romania, firma este unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata productiei si distributiei de chiuvete si accesorii pentru bucatarii.

RESPONSABILITATI:
- Preluare si redirectionare apeluri telefonice catre persoanele vizate;
- Primeste si trimite corespondenta firmei, inregistrand-o in registrul de corespondenta al firmei;
- Raspunde de relatia cu banca- solicitare solduri de la banci, depunere / ridicare documente;
- Aprovizionarea firmei cu consumabile (birotica - papetarie);
- Tine evidenta facturilor de plata catre furnizori interni si externi si intocmeste documentele de plata aferente: plata numerar, ordin de plata, dispozitie de plata externa etc;
- Intocmeste dosarele aferente fiecarui import in original si copie;
- Efectueaza operatiuni specifice de casierie : efectueaza plati numerar catre furnizori, acorda avansurile spre decontare pe baza dispoziiilor de plata semnate de Directorul General;
- Tine evidenta contabila primara : registru de casa, jurnal de cumparari si vanzari;
- Primeste si verifica deconturile privind deplasarile angajatilor;
- Primeste rapoartele colegilor din diverse departemente, le centralizeaza si le preda Directorului General;
- Completeaza diverse situatii la zi privind : importurile, cheltuielile privind cazarea si deplasarile, protocolul etc.

CERINTE

- Experienta pe un post similar - minim 1 an;
- Studii superioare;
- Limba engleza - nivel avansat;
- Persoana cu initiativa, ordonata, comunicativa, receptiva, cu excelente abilitati de comunicare interpersonala.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei de peste 6 castigata de fondatorii companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

ABC Human Capital poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt: PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.