Secretara

SCPA Moloman, Lazar si asociatii

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Preluarea, inregistrarea, sortarea si transmiterea corespondentei (apeluri telefonice, mesaje primite prin posta electronica, posta romana, firme de curierat, fax);
• Programarea clientilor pentru consultanta juridica;
• Copiere/scanare/printare/redactare/tehno-redactare diferite cereri, actiuni, materiale juridice (la dictare avocati)
• Activitati de protocol

CERINTE

• Experienta în utilizarea calculatorului: programele Microsoft Office (Word, Excel, Outlook) si a Internetului;
• Excelenta cunoastere a limbii romane;
• Claritate si coerenta in exprimarea scrisa si orala;
• Competente de comunicare scrisa si aplecare spre detaliu;
• Buna planificare si organizare (managementul timpului);
• Rigurozitate in respectarea cu acuratete a termenelor limita si a sarcinilor;
• Abilitati de a lucra in conditii de stres, perseverenta, comunicare atat cu colegii cat si in relatia cu tertii.

Constituie un avantaj:
Experienta in activitatea de secretariat în domeniul juridic
Studii superioare finalizate în specialitatea drept
Cunoasterea unei limbi straine: engleza, franceza sau germana nivel mediu/avansat, scris si vorbit
Disponiblitate imediata

BENEFICII OFERITE

Postul este pentru o perioada de minim 2 ani.
Ne rezervam dreptul de a pastra persoana selectata pentru acest post pentru o perioada de proba (remunerata).
Se ofera si posibilitatea efectuarii unei practici in domeniul juridic pentru persoanele interesate de acest aspect.
CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa de e-mail: office@mlex.ro
Candidatele selectate in urma unei analize atente a fiecarui Curriculum Vitae vor fi anuntate telefonic in vederea stabilirii unui scurt interviu.

Societatea a fost inființată în scopul dezvoltării și extinderii serviciilor de asistență, reprezentare și consultanță juridică în cele mai diverse domenii ale dreptului, urmărind să valorifice indelungata și fructuoasa activitate ca avocat pledant a lui George Moloman cu experiența de magistrat a lui Andrei Lazar, acumulată în perioada în care a îndeplinit funcția de procuror.