SECRETARA

VGS Financial Management Accounting S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigură repartizarea informaţiilor dinspre management către toate departamentele firmei, precum şi în sens invers;
• Asigură transmiterea informaţiilor primite din afara firmei, precum şi a celor către exteriorul firmei persoanelor cărora li se adresează;
• Sortează şi înregistrează corespondenţa primită/transmisă în registrul de intrări-ieşiri (număr, dată, denumirea firmei, telefon, conţinutul mesajului, alte informaţii considerate necesare);
• Menţine evidenţa primirii documentelor, se ocupă de copierea şi înregistrarea lor (dacă este cazul), clasarea și îndosarierea lor în bibliorafturi;
• Programează întâlnirile din cadrul firmei;
• Copiază / scanează / redactează / tehnoredactează diferite materiale;
• Primeşte şi transmite e-mail-uri şi memo-uri;
• Se deplasează la diverse instituţii sau la sediul clienţilor - dacă este cazul;
• Execută orice alte dispoziţii date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonaţii acestuia în realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei în limitele respectării temeiului legal;
• Promovează imaginea firmei prin activitatea pe care o desfăşoară.

CERINTE

• CV cu fotografie din 2013 (obligatoriu);
• scrisoare de intenţie;
• scrisoare de recomandare (dacă este disponibilă);
• experienţă minim 1 an;
• cunoştinţe avansate de operare calculator (MS Office, Internet);
• disciplină şi bună organizare în muncă;
• capacitate de planificare eficientă a activităţii;
• atenţie sporită şi concentrare pe detaliu;
• responsabilizare;
• abilitatea de a indeplini la termen task-urile primite, uneori în regim multi-tasking;
• capacitate de a lucra cu termene limită şi disponibilitate la efort când este cazul;
• abilităţi de lucru atât independent cât şi în echipă;
• flexibilitate, capacitate de lucru în condiţii de stres;
• competenţe în culegerea, clasificarea şi interpretarea informaţiilor;
• atenţie distributivă, capacitate de adaptare şi învăţare rapidă;
• competenţe de comunicare scrisă și verbală, şi uşurinţă în stabilirea contactelor cu terţi;
• claritate şi coerenţă în exprimarea scrisă şi orală;
• bună memorare a datelor şi cifrelor;

BENEFICII OFERITE

• mediu de lucru plăcut;
• posibilitate reală de dezvoltare profesională;
• cursuri periodice de perfecţionare;
• bonus de performanţă.
• tichete de masă;

DESCRIEREA FIRMEI

VGS – Financial Management Accounting este o firmă de
contabilitate, ai carei profesionişti oferă şi servicii de consultanţă
fiscală şi financiară.
VGS – Financial Management Accounting oferă clienţilor săi
servicii contabile de înaltă calitate, promptitudine, seriozitate,
informaţii critice şi întotdeauna la timp.
Contabilii Seniori ai firmei noastre au experienţă în domeniul
financiar lucrând pentru clienţi reputabili înainte să se alăture
echipei VGS şi sunt membri ai CECCAR (Corpul Experţilor
Contabili şi Contabililor Autorizaţi din România) şi ai CAFR
(Camera Auditorilor Financiari din România).
Tendinta întreprinderilor mici şi mijlocii este de a externaliza
aceste servicii către o firmă de contabilitate pentru a beneficia de
timp pentru organizarea propriei activităţi şi reducând costurile.
Venim în sprijinul acestor nevoi ale dumneavoastră prin servicii
profesionale de contabilitate la tarife competitive.
Respectăm cu stricteţe regulile deontologiei profesionale
garantând contractual confidenţialitatea informaţiilor manipulate în
relaţia cu firma clientului atât în timpul colaborării cât şi după
încetarea acesteia.
Activitatea firmei este sustinuta de un program complex de
contabilitate si gestiune, având module integrate de contabilitate,
gestiune, salarii, mijloace fixe. Angajatii nostri au studii economice
superioare.
Servicii oferite:
· Contabilitate primară;
· Contabilitate financiară şi de gestiune;
· Expertiză contabilă;
· Consultantă fiscală şi financiară;
· Verificare şi certificare bilanţ;
· Audit financiar;
· Analiză financiară;
· Organizarea departamentului contabil;
· Servicii de salarizare şi resurse umane;
· Cenzor.