SECRETARĂ (vorbitoare de limba germană)

SOLARON CONSTRUCT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atribuţii şi responsabilităţi:
-Traducerea corespondenţei cu partenerii străini şi materialele informative primite de la aceştia (mape de prezentare, fişe de produs, cataloage, etc.), răspunzând de calitatea acestor traduceri;
-Întocmirea şi gestionarea corespondenţei curente (email, fax, scrisori);
-Întocmirea şi gestionarea corespondenţei de import (lansare comandă către furnizori, căutare transport, urmărirea comenzii/transportului până la ajungerea la destinaţie);
-Realizarea de mailing-uri periodice (sărbatori) sau de informare (prin fax, e-mail, poştă);
-Imprimarea/fotocopierea cataloagelor, materialelor promoţionale etc;
-Gestionarea aprovizionării cu materiale consumabile, birotică;
-Direcţionarea şi ţinerea evidenţei convorbirilor telefonice;
-Îndosarierea corespondenţei;
-Convocarea participanţilor la şedinţe;

CERINTE

-Minim studii medii
-Limba germană (foarte bine, scris si vorbit)
-Cunoaşterea instrumentelor Microsoft Office (Word, Excel, Power Point)
-Abilităţi foarte bune de comunicare în scris şi oral
-Rigoare, seriozitate şi ţinută decentă
-Disponibilitate pentru deplăsări externe (interpretariat pentru directorul general)
-Cunoştinţe de alte limbi străine: engleză/franceză (constituie avantaj)
-Experienţă în domeniu (constituie avantaj)

BENEFICII OFERITE

Salariul se va stabili la interviu, funcţie de competenţe şi abilităţi
Bonuri de masă
Asigurare medicală

Doar candidaţii selectaţi pentru interviu vor fi contactaţi.

SOLARON CONSTRUCT - importator si distribuitor de materiale de constructii si utilaje speciale din Germania, Belgia;
- executie lucrări speciale, tehnologii moderne