Secretar scolar

Scoala Primara Casa Montessori - Bucuresti

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizare si actualizare Registre Intrari/Iesiri, documente scolare;
- Gestionare apeluri telefonice, mesaje, corespondenta, documente interne;
- Raspunde de relatia cu Ministerul Educatiei, Inspectoratul Scolar si alte autoritati din domeniu
- Editare documente si realizare de rapoarte si situatii;
- Clasarea, arhivarea etc a documentelor din scoala/gradinita;
- Intampinare client/parinti, operatiuni de protocol, informare parintii;
- Furnizarea diverselor situatii la cerere; etc

CERINTE

- Studii superioare finalizate;
- Persoana placuta, organizata, disciplinata;
- Bune abilitati de comunicare, de relatii cu publicul;
- Limba engleza nivel mediu (scris, vorbit);
- Foarte bune cunostinte de utilizare a calculatorului (MS Office: intensiv Word, Excel, Outlook);
- Experienta anterioara in utilizarea echipamentelor specifice activitatii de secretariat (fax, copiator, scanner etc.);
- Atitudine pozitiva;
- Rezistenta la stres si lucru sub presiune.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut;
- bonuri de masa;
- salariu motivant

Scoala şi gradinita „Casa Montessori” Bucuresti s-a deschis din anul 2011 cu gradinita Montessori din Bucuresti ( pentru copii intre 2 si 6 ani) şi scoala Montessori din Bucuresti (pentru copii intre 6 si 9 ani). Ministerul Educaţiei din Romania a autorizat Şcoala Primară „Casa Montessori” începand cu anul școlar 2012-2013. www.casamontessori.ro