Secretar principal / Operator calculator la Birou Notarial

Birou Notarial din Municipiul Bucureşti

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilităţi:
- realizează interfaţa relaţiei cu clienţii Biroului Notarial, primeşte clienţii la sediul Biroului Notarial, asigurând asistenţa lor pe toată durata prezenţei lor în Biroul Notarial

- realizează comunicarea cu clienţii, inclusiv telefonic, prin fax sau e-mail

- efectuează toate operaţiunile necesare îndeplinirii procedurilor notariale de legalizare şi, parţial, de certificare şi autentificare, sub îndrumarea Notarului Public, inclusiv înregistrarea în Registrele Notariale, cu păstrarea corespunzătoare a secretului profesional

- organizează, sub îndrumarea Notarului Public, activitatea de secretariat şi asigură arhivarea şi păstrarea tuturor actelor notariale în deplină ordine şi siguranţă, cu păstrarea corespunzătoare a secretului profesional

- recepţionează, transmite şi înregistrează corespondenţa Biroului Notarial

- efectuează, alături de restul personalului din Biroul Notarial şi sub îndrumarea Notarului Public, redactări de proiecte ale Actelor notariale

CERINTE

- capacităţi excepţionale în comunicarea cu clienţii
- cunoştinţe de operare calculator
- persoană dinamică, responsabilă, organizată, cu bune abilităţi de comunicare şi cu o prezenţă agreabilă

Constituie avantaje:
- experienţă în domeniul notarial
- studii superioare juridice
- cunoaştere unei limbi de circulaţie internaţională
- disponibilitatea pentru lucrul în program prelungit

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta la interviu.

Birou Individual Notarial situat în centrul Capitalei, cu un o activitate dinamică şi un mediu tânăr de lucru, recrutează pentru postul de Secretar Principal, cu atribuţiile mai sus arătate, o persoană dinamică, ambiţioasă, cu dorinţa de a lucra într-un mediu competitiv şi interesant cum este cel notarial.
Calităţi extraordinare în comunicarea cu clienţii, disponibilitatea de lucru în program prelungit şi experienţa în domeniul notarial constituie avantaje extrem de importante.

Vă rugăm să ne transmiteţi aplicaţia Dvs. la adresa de e-mail recrutare.notariat@gmail.com.
Vă mulţumim !