Secretar General/ Executiv (in cadrul unui ONG)

Asociatia The Social Incubator

Job expirat

RESPONSABILITATI

PRINCIPALE RESPONSABILITATI:
• Sprijin consistent in coordonarea si derularea principalelor activitati ale asociatiei (gestionare plan de actiune, coordonare administrativa a membrilor echipelor de proiect)
• Pregatire documentatie (prezentari, scrisori oficiale, materiale de promovare) si sprijin cu analize, cercetari de piata pentru proiectele sociale ale asociatiei – inclusiv implicare in dezvoltarea conceptelor de proiect
• Punct nodal in gestiunea relatiei cu toti partenerii sociali (ex. furnizori servicii, institutii publice, beneficiari, finantatori): organizarea intalnirilor, gestionarea bazei de date cu contactele si realizarea corespondentei
• Coordonarea organizarii evenimentelor asociatiei (ateliere cu beneficiarii sociali, cursuri de instruire, evenimente de promovare)

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
• Absolvent de facultate
• Capacitate si motivatie ridicata de munca, pro-activitate si dinamism
• Flexibilitate si adaptabilitate la diverse activitati si contexte de lucru, auto-motivatie
• Disponibilitate de timp si energie pentru a sprijini si prelua partial (si gradual) responsabilitati de coordonare
• Interes sporit/ Dorinta de a dezvolta abilitati de project management si redactarea de planuri de afaceri/ “business case”-uri
• Abilitati solide de organizare si de management al timpului
• Abilitati bune de MS Office (Word, PowerPoint si Excel)
• Abilitati foarte bune de limba engleza (scris si vorbit)
• Interes pentru a dezvolta un nivel ridicat de calitate si acuratete in lucru
• Capacitatea de a mentine un proces eficient si riguros de comunicare cu membrii activi ai asociatiei
• Interes pentru implicarea in proiecte sociale

BENEFICII OFERITE

BENEFICII
Asociatia The Social Incubator ofera oportunitati atractive de dezvoltare profesionala:

• Sansa de a fi parte dintr-o echipa profesionista si dinamica – membrii fondatori sunt profesionisti cu experienta semnificativa in management in sectoare economice diverse (ex. consultanta in management si strategie, telecomunicatii, energie, farmaceutice), oferind astfel oportunitatea de a lucra si a invata impreuna cu manageri experimentati
• Oportunitatea de a fi implicat in dezvoltarea unui incubator de intreprinderi sociale – un concept inovativ in Romania – o platforma excelenta pentru a invata rapid si a acumula un know-how solid in management si antreprenoriat
• Oportunitatea de a dezvolta competentele de afaceri – precum realizarea de “business case”-uri si redactarea de planuri de afaceri pentru un set divers de oportunitati de afaceri
• Optiuni de dezvoltare in cariere pe termen mediu si lung – de ex. posibilitatea implicarii directe sau chiar a coordonarii de viitoare intreprinderi sociale