SECRETARĂ – Assistant manager

Solaron Construct

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atribuţii şi responsabilităţi:
- Traducerea corespondenţei cu partenerii străini şi materialele informative (mape de prezentare, fişe de produs, cataloage, etc.);
- Întocmirea şi gestionarea corespondenţei curente (email, fax, scrisori);
- Întocmirea şi gestionarea corespondenţei de import.
- Realizarea de mailing-uri periodice sau de informare (prin fax, e-mail, poştă);
- Imprimarea/fotocopierea cataloagelor, materialelor promoţionale etc;
- Gestionarea aprovizionării cu materiale consumabile, birotică;
- Îndosarierea corespondenţei;
- Convocarea participanţilor la şedinţe;

CERINTE

Cerinte:
- Limba germană (foarte bine, scris si vorbit)
- Limba engleza (foarte bine, scris si vorbit)
- Cunoaşterea instrumentelor Microsoft Office (Word, Excel, Power Point)
- Abilităţi foarte bune de comunicare în scris şi oral
- Rigoare, seriozitate şi ţinută
- Disponibilitate pentru deplăsări externe (interpretariat pentru directorul general)
- Cunoştinţe de alte limbi străine constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

- Salariul se va stabili la interviu, funcţie de competenţe şi abilităţi
- Bonuri de masă
- Asigurare medicală

SOLARON CONSTRUCT - importator si distribuitor de materiale de constructii si utilaje speciale din Germania, Belgia, executie lucrări speciale, tehnologii moderne