Secretar/a

Romair Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura desfasurarea in bune conditii a activitatii zilnice de birou (corespondenta, fax, e-mail, telefoane)
Asigura fluxul documentatiei emise sau primite de catre societate (corespondenta, procese verbale etc.) conform procedurilor existente in firma
Administreaza agenda Presedintelui firmei, programand si coordonand desfasurarea intalnirilor
Stabileste prioritatile in intocmirea lucrarilor zilnice si in informarea Presedintelui
Asigura arhivarea documentelor oficiale ale societatii
Elaboreaza corespondenta Presedintelui, precum si cea cu caracter general
Activitati de protocol (organizarea de întâlniri, mese de lucru, primirea delegaţilor)
Mentine legatura cu entitatile implicate in activitatea curenta si periodica a societatii.

CERINTE

Studii superioare (preferabil stiinte umaniste)
Experienta minima in domeniu cel putin 3 ani
Abilitati de tehnoredactare rapida
Limba engleza fluent (scris, vorbit, citit)
A doua limba straina constituie un avantaj
O buna cunoastere a programelor Microsoft Office (word, excel, power point) si aplicatii internet
Disponibilitate pentru program prelungit
Persoana organizata, dinamica, proactiva
Foarte bune abilitati de comunicare scrisa si verbala
Capacitatea de a lucra sub stres

CV insotite de scrisoarea de intentie si cel putin o scrisoare de recomandare vor fi transmise pe adresa jobs@romair.ro.

BENEFICII OFERITE

Se ofera salariu motivant, mediu de lucru placut, tratament corect si sanse egale.

Romair Consulting ofera servicii de consultanta de afaceri precum si servicii de proiectare & engineering.
Domeniile de aplicabilitate ale serviciilor noastre sunt: constructiile civile si industriale, transport urban, drumuri si poduri, alimentare cu apa, retele de canalizare si sisteme de epurare, managementul integrat al deseurilor, infrastructura turistica, industrie alimentara, agricultura si dezvoltare rurala.
Principalele proiecte dezvoltate de Romair Consulting sunt derulate in cadrul programelor Uniunii Europene (PHARE, ISPA, SAPARD etc.), Bancii Mondiale si alte institutii financiare internationale (BEI, BERD etc.).