SearchEngineMarketing(SEM) Executive

Links Group SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Rolul unui specialist SEM (Search engine marketing) este de a creste traficul de vizitatori catre un site prin campanii dedicate, de a imbunatati vizibilitate in motoare de cautare, de a urmari activitatile vizitatorilor in site si a lua decizii privind campaniile in derulare

La Today's, pentru campaniile SEM, te vei ocupa cu:
-configurare campanii Google Adwords
-managementul campaniilor Google Adwords
-analiza traficului si a website-ului pentru a sugera abordarea campaniilor
-estimari initiale & creare oferte pentru clienti
-raportare periodica

CERINTE

Cerinte:
Limba Engleza: Avansat
Atitudine pozitiva
Disponibilitate FullTime

Abilitatile cheie pentru un specialist SEM:
-interesat de trendurile de marketing online
-cunostinte bune de marketing
-intelege cum functioneaza website-urile si motoarele de cautare
-Cunoasterea HTML/CSS, certificarea Google Adwords si studiile cu specializarea statistica/marketing/matematica reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

-Training on-site
-Oportunitatea de a obtine certificari si de a participa la traininguri/conferinte relevante
-Oportunitatea de a lucra intr-un mediu plin de provocari, in cadrul unea din cele mai importante agentii SEM

Today`s este o agentie de marketing online care combina creativitate si strategia de marketing pentru a oferi solutii eficiente pe internet, din 2005.