SCRUM Master - Okazii.ro

Okazii.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Okazii este in cautarea unui SCRUM Master cu experienta care sa:

-Administreze procesele ce tin de activitatile echipelor de dezvoltare in Sprint;
- Organizeze si faciliteze planificarile de Sprint, intalnirile zilnice, retrospectivele, demo, etc.;
-Gestioneze disponibilitatea resurselor – se asigura ca echipa are resursele necesare atingerii obiectivelor;
-Urmareasca gradul de incarcare al echipelor astfel incat se se atinga nivelul optim capacitate/efort;
-Se asigure ca datele din sistemul de management al proiectului sunt corecte si relevante;
-Calculeze indicatori operationali ce tin de viteza de dezvoltare a echipelor (Velocity) pe baza istoricului echipelor si a situatiei curente;
- Asiste Product Owners la mentenanta si update-ul backlog-ului;
- Functioneze drept legatura intre departamentele tehnice si non-tehnice;

CERINTE

- Studii superioare finalizate;
- Minim trei ani - experienta in coordonarea simultana a mai multor echipe de proiect, din pozitia de Project Manager, in domeniul online sau dezvoltare software;
- Participare anterioara la cursuri de Project Management;
- Minim un an - experienta in domeniul online;
-Excelente abilitati de comunicare, planificare si organizare;
-Abilitati de gestionare a conflictului;
-Spirit de echipa, bun motivator si auto motivator.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic, posibilitatea dezvoltarii carierei;
- Posibilitatea de a participa la cursuri si evenimente specifice profilului;
- Acces la sala de masaj si fitness a companiei;

este cel mai mare portal de comert online din Romania. Cu peste 3 milioane de vizitatori pe lună, Okazii.ro oferă cea mai mare varietate de produse puse în vânzare, cât şi cea mai mare comunitate online de comercianţi independenţi din România.
Okazii este unul din putinele locuri din Romania unde se gasesc specialisti adevarati in online de la care se poate invata.
Okazii.ro este in continua cautare de talente, persoane dinamice si pasionate de internet, care sa intregeasca echipa si care sa ajute la dezvoltarea Okazii.ro.