SCRUM MASTER

S.C. Netbridge Services S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Se asigura ca metodologia SCRUM este aplicata in mod optim
-Administreaza urmatoarele intalniri:
1.Daily Scrum (cu fiecare dintre echipe, zilnic)
2.Scrum of Scrums (cu Team Leader-ii tuturor echipelor de dezvoltare si cu un reprezentant din fiecare echipa, Arhitectul de sistem si Managerul de Dezvoltare)
3.Sprint Planning (cu fiecare dintre echipele de dezvoltare)
4.Sprint Review (cu fiecare dintre echipele de dezvoltare )
5.Sprint Retrospective (cu fiecare echipa de dezvoltare)
6.Release Planning (cu toate echipele de dezvoltare si de business)
7.Mid-Release Review & Planning (cu toate echipele de dezvoltare si business)
8.Release Review (cu toate echipele de dezvoltare si business)
9.Release Retrospectives (cu toate echipele de dezvoltare si business)
10.Business Planning.
-Gestioneaza disponibilitatea resurselor – se asigura ca echipa are resursele necesare atingerii obiectivelor
-Raspunde de finalizarea release-ului ; se asigura ca nu exista blocaje si ca toate user stories se vor finaliza cu succes
-Asigura transparenta informatiei in cadrul echipei; comunica informatia si ofera feedback echipei in legatura cu orice problema legata de informatii
-Urmareste gradul de incarcare al echipelor astfel incat se se atinga nivelul optim capacitate / efort
-Administreaza procesele de dezvoltare
-Administreaza release-urile si backlog-urile
-Raspunde de relevanta si acuratetea informatiilor din sistemului de raportare (RALLY)
-Calculeaza velocity.

CERINTE

-Studii superioare finalizate
-Cursuri de specializare in metodologia SCRUM sau Project Management
-Minim un an de experienta in lucrul cu metodologiile agile de lucru
-Experienta in domeniul online – minim un an
-Experienta ca si Project Manager (domeniul online sau software) – minim 3 ani
-Cunoasterea metodologiei SCRUM la nivel avansat
-Cunoasterea limbii engleza – nivel avansat
-Cunostinte operare PC si Internet – nivel avansat
-Foarte bune abilitati de comunicare(verbala si in scris) si interrelationare interpersonala
-Abilitatea de a lucra cu oamenii, de a-i motiva si sprijini in situatiile curente de lucru dar si in situatiile neprevazute
-Spirit de echipa
-Capacitatea de a lua decizii si de a le implementa
-Foarte bune abilitati de planificare si organizare
-Rezistenta la stress, capacitatea de a respecta termene limita scurte
-Capacitate de invatare si inovare
-Capacitatea de a oferi feedback.

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial motivant
-lucru intr-o echipa de profesionisti
-gratuitate la sala de masaj si sala de fitness.

Companie din Romania cu activitate exclusiva pe Internet, care dezvolta servicii de calitate, avand in portofoliu o gama larga de aplicatii web, ce ocupa pozitii de top in Internet . Misiunea noastra este sa implementam cele mai profesioniste servicii online in Romania, oferindu-le utilizatorilor si clientilor interni/externi toate conditiile pentru a beneficia la maximum de avantajele Internetului.