SCRIPTING PROGRAMMER

AXWAY ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Creaza scripturi pentru configurarea de aplicatii enterprise.
- Participa la dezvoltarea de noi module in limbaje de script, C/C++ Unix sau Java.

Tehnologii si calificari

- Familiarizat cu sisteme de operare Unix-like si scripting programming.
- Cunostintele de C/C++ sau Java sunt un avantaj.
- Cunostinte de limbaj SQL si notiuni de baze de date (Oracle e un avantaj).

CERINTE

- Absolvent sau student in ultimul an al unei facultati de profil economic sau informatic.
- Cunostinte de contabilitate sunt un plus.
- Limba franceza- cunostinte de baza.
- Cunostinte de protocoale retele sunt binevenite.
- Spirit de echipa, initiativa, flexibilitate, autonomie, atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

- Mediu dinamic si stimulativ.
- Pachet salarial atractiv, tichete de restaurant, asigurare medicala privata.
- Training-uri, certificari, perspective reale de promovare.
- Deplasari in strainatate.

AXWAY Romania este filiala companiei multinationale Axway una dintre cele mai importante companii mondiale in domeniul integrarii de aplicatii (EAI). Cu o experienta de peste 20 de ani, Axway accelereaza bussines-ul a mai mult de 6 000 de clienti din intreaga lume.