Sales Support Representative / Back-Office Vanzari

Personal Services Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Ofera suport profesionist managerilor si agentilor de vanzari
- O buna cunoastere a tehnicilor de vanzare prin telefon, pentru cresterea vanzarilor si pentru fidelizarea clientelei;
- Sa verifice rapoartele zilnice/saptamanale ale agentilor de vanzari;
- Sa pregateasca si sa calculeze comisioanele agentilor de vanzari;
- Sa finalizeze contractele ce vor fi semnate de clienti;
- Sa cerceteze si sa prospecteze permanent piata;
- Sa stabileasca telefonic intalniri cu potentialii clienti;
- Sa programeze si sa coordoneze intalnirile saptamanale si periodice;
- Sa aplice procedurile contractuale si administrative ale societatii;
- Sa actualizeze documentatele de vanzari precum liste de preturi, mapa de vanzari, prospecte, mape de scolarizare;
- Sa redacteze oferte;
- Sa efectueze statistici, rapoarte si situatii actualizate;
- Sa aplice metodele si instrumentele de secretariat (capacitate de redactare, de birotica, de ortografie, de primire, de gestiune);
- Sa verifice si sa completeze listele de proiecte actuale si potentiale;
- Sa optimizeze procesele de munca si sa pregateasca propuneri de imbunatatire a activitatii.

CERINTE

- Studii finalizate;
- Abilitati de operare PC (nivel mediu);
- Cunostinte de Limba Engleza – avantaj
- Cunostinte obligatorii de Limba Germana – avansat;
- Siguranta in comunicarea scrisa si verbala in limba germana;
- Experienta in relatia cu clientii;
- Capacitate de lucru in echipa;
- Talent organizatoric;
- Putere de convingere;
- Diplomatie;
- Responsabilitate.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Mediu de lucru profesionist;
- Oportunitati de dezvoltare;
- Instruire corespunzatoare.

Personal Services Group este una dintre firmele cele mai importante în domeniul leasingului de personal si al recrutarii de personal din Ungaria. In Romania, suntem o companie aflata intr-o crestere dinamica care se datoreaza faptului ca intotdeauna punem pe primul loc satisfacerea dorintelor clientilor nostri in ceea ce priveste calitatea serviciilor noastre, promptitudinea si rigurozitatea implementarii proiectelor.

Detalii:
Tel.: 021.310.48.00
Mobil: 0728.063.417