Sales Support Executive

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, cunoscuta firma internationala, este cel mai important operator alternativ de telecomunica¿ii la nivel central si est european care asigura servicii integrate de telecomunicatii pentru corporatii, companii mici si mijlocii, carrieri interna¿ionali. Gama de servicii cuprinde solu¿ii de telefonie, comunicatii de date, conexiuni Internet, solutii IP VPN si MPLS, servicii de banda larga. Grupul are peste 1000 de angajati.

Datorita dezvoltarii afacerii cautam acum persoane dinamice pentru postul Sales Support Executive.
Persoana va asigura suportul echipelor din departamentul de vanzari si financiar.

Responsabilitati:
- Verificarea si inregistrarea corecta a contractelor; asigurarea si controlarea fluxului de informatii intre departamentele sales si tehnic, sales si financiar
- Telefoneaza clientilor restantieri pentru a recupera sumele datorate de acestia, aplicand tehnicile si standardele de calitate stabilite. Instruieste clientii in legatura cu ciclurile de facturare, scadentele de plata, inregistrarile de pe facturi si metodele de plata. Propune variante de achitare a restantelor
-Tine legatura cu alte departamente si transmite reclamatiile sau cererile clientilor.Transfera problemele si intrebarile de natura tehnica, echipei de customer support
-Emite si trimite notificari de neplata, relationeaza cu componentii echipei Retail pentru recuperarea debitelor, opereaza suspendari de servicii pentru neplata
-Verificarea corectitudinii completarii contractelor, existenta setului de documente care insotesc contractele in vederea inregistrarii si raportarii in concordanta cu procedurile firmei
-Verificarea corespondentei intre documentele contractuale si comenzile de implementare in concordanta cu procedurile firmei

CERINTE

-Experienta nu este obligatorie ci constituie un plus; se apreciaza in primul rand dorinta de invatare, dezvoltare, seriozitatea si responsabilitatea catre activitatea desfasurata
- Munca in echipa, orientarea catre client
- Spirit analitic si de organizare
- Capacitatea de a gasi solutii spre a rezolva probleme
- Orientare catre obtinerea rezultatelor
- Abilitati de relationare si comunicare

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca foarte bune, salariu competitiv, posibilitati de dezvoltare profesionala.

Suntem o echipa tanara si dinamica formata din profesionisti cu experienta care sunt capabili sa inteleaga si sa indeplineasca cerintele clientilor.

Avem o abordare indreptata catre managementului schimbarii.

Scopul nostru este de a-i ajuta pe clientii nostri sa faca cea mai buna alegere pentru organizatia lor si de a le fi alaturi pe termen lung.