SALES SUPERVIZOR - companie multinationala ce ofera servicii de media si televiziune- SISTEM DE VANZARE DOOR-TO- DOOR

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala ce ofera pe piata romaneasca servicii de media si televiziune la cele mai inalte standarde calitative. Oferind servicii de televiziune digitala prin satelit, compania pune la dispozitia clientilor sai o alternativa de ultima generatie la cablul TV, cu o mare varietate de canale, noua tendinta propusa in tehnologia multi-channel punand clientul in centrul atentiei si oferindu-i posibilitatea de a alege dupa bunul plac felul in care isi petrece timpul liber.
Descrierea postului:

Identificarea si dezvoltarea retelei locale de vanzari directe
Mentinerea legaturii cu reprezentantii de vanzare directa
Conduce si monitorizeaza zilnic activitatea de vanzare directa in zona alocata ( participare directa in teren alaturi de echipa)
Este responsabil de promovarea imaginii companiei atat in relatiile cu clientii cat si in relatiile cu publicul si institutiile de stat
Se ocupa de reteaua locala pentru a atinge obiectivele propuse
Monitorizarea performantelor de vanzari ale agentilor de vanzari din zona de responsabilitate si implementarea activitatilor specifice pentru cresterea acestora privind mesajele corporative de comunicare de la Directorul de Vanzari sau, dupa caz, de la Departamentul Marketing sau/si Directorul General al companiei
Stabileste obiective individuale pentru agentii de vanzari si verifica rezultatele obtinute de acestia propunand stabilirea de bonusuri sau de penalitati
Participa la definirea instrumentelor pentru vanzare
Evalueaza continuu cerintele pietei, stabileste obiectivele de lucru, planificarea obiectivelor de vanzari
Responsabil de incadrarea in bugetul alocat
Responsabil de realizarea targetului stabilit de superiorul ierarhic pe toate segmentele
Colaboreaza cu departamentul de marketing in promovarea ofertelor speciale
Controlarea necesarului logistic.

CERINTE

Experienta intr-o pozitie similara de minim 1 an si in vanzari directe de minim 1 an
Studii superioare absolvite
Capacitate foarte buna de coordonare echipa, motivare si inter-relationare
Cunostinte de operare PC: Word/ Excel
Permis conducere categ B
Limba engleza – nivel avansat
Persoana sociabila, cu abilitati de comunicare, prezentare si inter-relationare.

BENEFICII OFERITE

pachet salarial si comision motivant, bonuri de masa, comision din vanzari,
- training-uri de specialitate, posibilitati reale de avansare.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.