Sales Reprezentative

Phoenicia Hotels SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la realizarea strategiei de vanzari cu privire la: plan de vanzari, politica de pret si reduceri, campanii promotionale, motivare clienti fideli, eficienta, dezvoltarea portofoliului de client;
- Mentine legatua cu clientii pe toate problemele specifice hoteliere si raporteaza conducere;
- Analizeaza saptamanal/ lunar/ anual performantele de vanzare fata de plan, identifica cauzele, abaterile si stabileste masuri de incadrare in plan (transferuri, reduceri, contractari suplimentare);
- Participa la cercetarea pietei hoteliere si la valorificarea informatiilor pentru imbunatatirea strategiei comerciale, inclusiv pentru dezvoltarea portofoliului de client;
- Propune catre conducere planuri de abordare a pietei corelate cu strategia brandului;
- Realizeaza analize saptamanale out-door in raport cu planul si criteriile de efficient;
- Creaza si asigura mentenanta unei baze de date proprie de clienti;
- pregateste./ intocmeste rapoarte specifice de analiza de vanzare in-house;
- Culege informatii din domeniul hotelier, valorifica si propune masuri si solutii din punctul de vedere al vanzarilor, catre conducere;
- Stabilirea si realizarea standardelor de servire a clientilor, consiliere a clientilor, implementarea conceptului de club de clienti, analiza si rezolvarea reclamatiilor.

CERINTE

- Studii superioare si de calificare in domeniu -cerinta obligatorie
- Experinta de minim 3 ani in activitatea de vanzari- domeniul hotelier, cu portofoliu de clienti
- Cunoasterea pietei de produse hoteliere si a particularitatilor ei;
- Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
- Foarte bune abilitati de planificare si organizare.
- Capacitatea de a elabora si implementa strategii de vanzare, stabilirea obiectivelor de vanzare si a resurselor necesare atingerii acestora;
- Capacitate de a initia schimbari - accepta lucruri noi, varietatea schimbarii, inovativ.
- Capacitatea de a reactiona prompt la cerintele pietei;
- Cunoasterea temeinica a doua limbi de circulatie internationala;
- Afinitate pentru operarea de date si cifre – acuratete in analize specifice de piata, si de vanzari;
- Cunoasterea Pachetului Microsoft
- Orientare spre success
- Mobilitate.

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial competitiv.
-Oportunitatea dezvoltarii carierei;
-Mediu de lucru dinamic.

Phoenicia Grand Hotel face parte din grupul hotelier Perla Majestic, grup cu hoteluri cu traditie, cunoscute prin standardele inalte ale serviciilor oferite.
Phoenicia Grand Hotel s-a deschis in septembrie 2005 si este unul dintre cele mai mari hoteluri de 4* din Romania.

Phoenicia Hotels recruteaza in prezent candidati pentru pozitia de Sales Reprezentative.