SALES REPRESENTATIVE (REPREZENTANT VANZARI)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
-Reprezinta compania in relatia cu clientii;
-Promoveaza produsele si serviciile companiei;
-Implementeaza politica de vanzari a companiei;
-Mentine si dezvolta relatiile cu clientii existenti;
-Mareste portofoliul de clienti;
-Urmareste atingerea targetului lunar / anual vanzari;
-Elaboreaza rapoarte de vanzari.

CERINTE

- Experienta in vanzari minim 3 ani
- Carnet de conducere minim 3 ani fara evenimente
- Aspect profesional – business
- Studii superioare
- Experienta in vanzari catre saloane/clinici de infrumusetare sau mobilier profesional pentru Horeca, reprezinta un avantaj
- Cunoasterea limbii engleze sau a altor limbi straine constituie un avantaj

Profilul candidatului ideal:
- Experienta de lucru in sisteme de vanzari;
- Dorinta de dezvoltare a carierei;
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
- Personalitate puternica, deschisa si dorinta de a invata lucruri noi;

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + comision din vanzari + bonus
Autoturism de serviciu full time
Telefon mobil
Instruire permanenta la nivel profesional (training) in tehnici de vanzare, negociere,etc.
Posibilitate de afirmare pe plan profesional