SALES REPRESENTATIVE - important jucator pe piata de amenajari interioare

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru activeaza ca important importator si distribuitor de produse pentru amenajari interioare - pardoseli PVC, mocheta, tapet, adezivi, sape autonivelante, rasini epoxidice.
In 70 -80% din cazuri este preluat si montajul / punerea in opera a produselor comercializate.
Parteneri externi din Franta, Germania, Anglia, Italia, Belgia.
Produsele comercializate sunt destinate in special spatiilor cu trafic intens, institutiilor publice, spitale, scoli, hale industriale, hoteluri, cladiri de birouri etc.

- Contactarea clientilor potentiali - in Bucuresti si provincie, clienti care au solicitat intalniri de prezentare a produselor,
- Intocmirea ofertelor, sustinere si urmarire ofertare, negocierea ofertelor in limitele stabilite prin proceduri;
- Completarea bazei de date a clientilor firmei conform diverselor surse personale,contacte noi, deplasari, vizualizari santiere, alte surse de informare;
- Urmarirea derularii contractelor incheiate cu clientii proprii: incheierea de contracte de Vanzare-Cumparare, urmarirea respectarii termenelor de livrare, a termenelor de plata, rezolvarea amiabila a litigiilor;
- Intocmirea zilnica a fisei de activitate (contacte realizate, persoane de contact,actiuni de intreprins etc.),
- Predarea zilnica a fisei de activitate pentru analiza Directorului de Vanzari;
- Participarea zilnica/saptamanala la sendinta de analiza a rezultatelor, activitatilor din ziua/ saptamana curenta;
- Realizarea unui target semestrial de vanzari,
- Isi insuseste si respecta procedurile organizatei privind Managementul Calitatii;
- Participarea, acolo unde se solicita, la activitatile de:promovare organizate de firma (targuri si expozitii, seminarii etc);

CERINTE

- Experienta prealabila in vanzari, de preferinta intr-un domeniu tehnic de activitate;
- Carnet de conducere - obligatoriu;
- Disponibilitate pentru deplasari in teritoriu;
- Disponibilitate pentru program prelungit,
- Studii superioare (de preferinta tehnice);
- Engleza minim nivel mediu;
- Capacitatea de a lucra singur - fara un program impus in vederea atingerii unui
obiectiv;
- Spirit de echipa, ambitios, fluenta in exprimare,valori si principii morale solide,
- Asumarea responsabilitatii, asumare riscuri calculate, pragmatism, capacitate de evaluare,
- Experienta interumana, abilitatea de a lucra sub presiune,
- Dorinta ferma de a se realiza profesional / material / personal, respect fata de
sine si fata de ceilalti.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant, negociabil in functie de experienta in domeniu (parte fixa+ comision)
- telefon+ masina (Masina in leasing pe 3-5 ani cu optiune de plata a 50% din rata lunara si ramanere in posesie dupa cei 3-5 ani de leasing)
- training pe produse / training de vanzari la sediul partenerilor externi (Germania, Franta sau Anglia) in functie de rezultatele obtinute;
- premieri anuale in functie de performantele obtinute.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorii companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

ABC Human Capital poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt: PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.