Area Sales Representative - HORECA/FMCG

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie cu traditie pe piata internationala, producatoare si distribuitoare de consumabile pentru domeniul HORECA/FMCG in prezent este interesata sa-si dezvolte echipa de vanzare si sa coopteze 3-4 reprezentanti cu experienta pe aceasta zona.
Responsabilitati:
Promovarea produselor din portofoliu;
Indeplinirea obiectivelor de vanzare;
Gestionarea relatiei cu clientii pe zona alocata: Bucuresti si Ilfov;
Prospectarea pietei si dezvoltarea portofoliului de clienti pe: HORECA, FMCG;
Maximizarea vanzarilor pe conturile castigate si gestionate;
Monitorizarea activitatii concurentei;
Negociere contracte;
Respectarea procedurilor financiar-contabile si operationale ale companiei;
Urmarire scadentelor si incasarilor in conformitate cu conditiile contractuale convenite.

CERINTE

Absolvent studii superioare/medii;
Carnet auto ctg B;
Experienta pe o pozitie similara de minim 2 ani in domeniul FMCG/HORECA;
Engleza minim nivel mediu (scris/vorbit, rapoarte si sedinte in engleza);
Disponibilitate la deplasari pe zona alocata: Bucuresti si Ilfov;
Excelente abilitati de comunicare, relationare si negociere;
Cunoasterea pietei locale;
Persoana flexibila, deschis la nou si capabila sa se adapteze usor situatiilor diverse;
Seriozitate, organizare, gandire pozitiva;
Persoana orientata spre rezultate;
Buna rezistenta la stres;
Tinuta business.

BENEFICII OFERITE

Posibilitate de dezvoltare profesioala;
Mediu de lucru placut, profesionist;
Pachet financiar motivant (parte fixa negociabila+ parte variabila);
Logistica oferita: masina, telefon.

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.