Sales Representative for Advertising Equipments

SC EUROCOM SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza cerintelor clientului cu privire la nevoile lui de publicitate ;
- Ofertarea de echipamente publicitare in functie de nevoile clientilor ;
- Planificarea vizitelor la clienti si potentiali clienti;
- Previziuni privind ciclurile de vanzare in derulare;
- Cunoasterea si aprofundarea documentatiei tehnice despre echipamente;
- Realizarea targetului de vanzari anual si indeplinirea criteriilor de performanta ;
- Dezvoltarea aptitudinilor de negociere. Negocierea preturilor;
- Urmarirea platilor la contractele realizate.

CERINTE

- cunoasterea pietei de profil si a tendintelor acesteia (si anume, piata echipamentelor publicitare) ;
- studii superioare, preferabil tehnice sau economice ;
- experienta similara minim 2 ani ;
- bune cunostinte de limba engleza (scris si vorbit) ;
- foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala);
- abilitatea de a stabili relatii cu oamenii ;
- abilitatea de analiza si planificare ;
- personalitate deschisa - relationeaza usor cu potentialii clienti ;
- atitudine de vanzator, orientat catre clienti ;
- identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor ;
- proactiv, capabil sa gaseasca solutii, persistent, cu initiativa ;
- spirit de echipa ; atitudine pozitiva ;

Distribuitor pentru Romania al concernului olandez Oce Technologies BV – echipamente profesionale de multiplicat.