Sales Representative - distributie plastic/ PMMA, PVC, Policarbonat

Tuplex Plastic SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti;
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- Prezinta oferta de produse si servicii, consiliaza clientii in alegerea deciziei optime;
- Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor;
- Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie
- Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti

CERINTE

- Experienta in materiale dedicate industriei publicitare (PMMA, filme autoadezive, textile PVC, PET)
- Experienta in distributia de materiale de constructii (PVC, policarbonat, panouri compozite aluminiu, profile aluminiu, profile PVC, XPS, HPL)
- Experienta in productia publicitara
- Experienta in materiale plastice destinate industriei prelucratoare de mase plastice
- Limba engleza - avantaj
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet) la nivel avansat
- Capacitate de a lucra in echipa
- Ablitati de comunicare si planificare
- Initiativa, perseverenta, dinamism
- Permis de conducere categoria B
- Experienta pe un post similar

BENEFICII OFERITE

Posibilitati reale de promovare, sansa de a-ti construi propria echipa, preluarea managementului in vanzari. Salariu si comision in functie de performante. Autoturism, laptop, telefon mobil, training in strainatate.

Compania Tuplex Plastic SRL este in curs de infiintare, si este cea mai tanara dintre filialele Tuplex Polonia, distribuitorul nr. 5 in Europa de materiale plastice destinate industriei publicitare, constructiilor si industriei prelucratoare de mase plastice. In prezent Tuplex detine peste 35 de filiale deschise in Polonia, Ukraina, Rusia, Cehia, Lituania, Slovacia, Ungaria, cu o cifra de afaceri de peste 100 milioane EURO/ an.
Produsele distribuite de grupul Tuplex sunt PMMA, PVC, PET (G), Foamx, panouri composite aluminiu, panouri PS, filme autoadezive, textile impregnate cu PVC, materiale pentru print digital, policarbonat, profile aluminiu, XPS, HPL, profile PVC, panouri acustice, HIPS, ABS, PE, PP, PA, si altele.

Pentru mai multe informatii referitoare la obiectul de activitate al Tuplex, puteti vizita site-ul companiei - mama, www.tuplex.pl (din stanga sus veti putea accesa varianta in limba engleza).