SALES REPRESENTATIVE - BANKING SOLUTIONS

TOPTECH SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prezentarea si promovarea competentelor informatice in domeniul financiar-bancar ale societatii Toptech si ale grupului Viveo
- Prospectarea pietei si identificarea oportunitatilor de afaceri in domeniul IT banking, propunerea de strategii de penetrare a pietei
- Urmarirea surselor de informare privind organizarea de licitatii si selectarea oportunitatilor de interes pentru companie
- Pregatirea ofertelor comerciale, efectuarea de prezentari tehnice si demonstratii
- Atragerea de noi clienti, identificarea nevoilor clientilor, dezvoltarea relatiilor cu clientii
- Negocierea contractelor comerciale si urmarirea derularii contractelor

CERINTE

- Dispuneti de un portofoliu de clienti, de bune abilitati de negociere si dezvoltare a relatiilor de business, de capacitate de a realiza noi contacte si de a mentine relatia cu partenerii de afaceri
- Experienta minim 1 an in vanzari de solutii IT dedicate pietei bancare
- Studii superioare economice
- Limba engleza obligatoriu, limba franceza optional
- Mobilitate, disponibilitate de lucru in principal in tara dar si in strainatate
- Cunostinte MS Office (Word, Excel, Power Point)
- Carnet de conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Bonusuri in functie de realizari

Creatã in 1992 cu capital francez-român, societatea Toptech este o filialã a Grupului Viveo. Toptech este specializatã in dezvoltarea si întretinerea sistemelor informatice pentru institutii financiar banacare si telecomunicatii.
Suntem o echipa cu experientã, creatã pentru a dezvolta software conform cerintelor clientilor nostri, pe baza noilor tehnologii. Planul nostru dinamic si ambitios de dezvoltare are in vedere si permanenta recrutare de personal cu competente inalte si profesionalism recunoscut.
Toptech este Microsoft Business Partner si IBM Partner World for Software
www.toptech-software.com
www.viveo.fr