SALES REPRESENTATIVE

BRIDGE PRINTING GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura legatura dintre client si firma pentru crearea si dezvoltarea relatiilor de lunga durata, in vederea indeplinirii obiectivelor din planul de vanzari alocat - in DOMENIUL TIPOGRAFIC.
Coopereaza cu alte pozitii din cadrul firmei pentru dezvoltarea generala a portofoliului de clienti si a prezentei firmei pe piata.
-Desfasoara actiuni de colectare de informatii despre “potentialii” clienti repartizati.
-Stabileste impreuna cu Sales&MKT Manager strategia de abordare a clientilor alocati.
-Contacteaza “potentialii” pentru prezentarea firmei, a serviciilor si a politicilor comerciale.
-Identifica si stabileste acordul asupra nevoilor clientilor impreuna cu persoana cu putere de decizie din partea clientului.
-Prezinta si sustine(argumentat) solutiile firmei la nevoile clientului.
-Definitiveaza si preia comanda ferma de la client.
- Asigura asistenta tehnica a clientului pentru a definitiva comanda.
-Asigura legatura dintre client (departamente ale clientului) cu personalul din departamentele relevante ale firmei.
-Informeaza clientul asupra stadiului lucrarilor si termenelor de livrare, pe baza informatiilor obtinute de la Traffic Controller.
-Asista la predarea lucrarilor catre client si se asigura de primirea si corectitudinea documentelor de plata aferente.
-Asista clientul pentru incadrarea in termenele de plata agreate.
-Solicita si obtine feedback si evaluari de la client asupra propriei activitati cat si a altor aspecte relevante ale activitatii firmei.

CERINTE

DE PREFERAT EXPERIENTA IN VANZARI/RELATII CLIENTI IN DOMENIUL TIPOGRAFIC
-Limbaj corespunzator mediului de afaceri;
-Abilitati de prezentare si negociere cu clientii;
-Bun spirit organizatoric si de echipa, atitudine pozitiva si proactiva;
- Cunostinte limba engleza (reprezinta un avantaj);
- Permis categoria B.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv (salariu + comision)
Decontare transport in limita bugetului stabilit initial

Bridge Printing Grup, este o tipografie de calitate, reputatie pe care a reusit sa o construiasca din anul 2000.
Preocuparea noastra continua este de imbunatatire a calitatii, vizand toate cele trei aspecte: calitatea productiei tipografice, calitatea servirii clientilor si grija pentru proprii angajati. Noi selectam, pregatim si indrumam angajatii sa fie eficienti, eficace si de succes.
La Bridge Printing Grup suntem o mare familie de succes.