Sales reprezentative

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participa la elaborarea strategiei de vanzari si la implementarea ei pentru publicatia arondata;
- raspunde de realizarea targetului de vanzari;
- coordoneaza mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii;
- monitorizeaza si furnizeaza informatiile relevante privind potentialii clienti si/sau produsele concurente
- creeaza, mentine si dezvolta relatia clientii actuali si gaseste clienti noi;
- negociaza contractele de publicitate;
- realizeaza rapoarte asupra activitatii de vanzare publicitate pentru produsul de care este responsabil;

CERINTE

- experienta relavanta in domeniul de vanzare publicitate;
- experienta in media (print) reprezinta un avantaj;
- bune abilitati de comunicare si prezentare;
- limba engleza;
- gandire strategica, adaptata la conditiile pietei;
- om de echipa, proactiv, intreprinzator si cu abilitati de negociere, organizare si planificare;

BENEFICII OFERITE

comision 20% din contracte