Sales Representative

SC GECAD Net SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovarea si vanzarea de solutii IT-software, solutii si servicii de securitate;
- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti;
- Gestionarea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
- Prezentarea ofertei de produse/servicii, consilierea clientilor;
- Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor;
- Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti.

CERINTE

- Studii superioare, studiile tehnice constituie un avantaj (electronica, energetica, telecomunicatii, automatica, cibernetica, informatica)
- Minim doi ani experienta intr-un post similar;
- Experienta in vanzari solutii IT;
- Excelente abilitati de comunicare si relationare;
- Capacitate de lucru in echipa;
- Persoana organizata, flexibila, orientata spre client;
- Capacitate de asimilare si procesare rapida a informatiilor si capacitate de adaptare la schimbari si situatii speciale;
- Bun negociator;
- Cunostinte medii de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

¿ pachet salarial atractiv
¿ lucrul intr-o echipa dinamica
¿ training pe post

GECAD este una dintre cele mai cunoscute mărci româneşti în întreaga lume. De la începuturile sale în 1992 şi până astăzi, când cuprinde 4 firme de succes, Grupul GECAD s-a impus treptat în poziţia de lider puternic al pieţei româneşti de IT.
În cadrul grupului, GECAD NET este compania specializată în oferirea de servicii profesionale de securitate IT, soluţii integrate de securitate IT şi software.