Sales Representative

SC EUROCOM SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vizite la clienti si prezentare de produse si servicii.
Creeaza si dezvolta relatii cu clientii.
Identifica noi clienti potentiali pe piata ¿ baze de date de clienti actuali si potentiali.
Isi planifica activitatea de vanzare.
Redacteaza raspunsuri la caiete de sarcini sau documentatii de proiect.
Aduna informatii despre clienti potentiali si clienti actuali.
Invata produsele si caracteristicile tehnice.
Realizeaza targetul de vanzari.

CERINTE

Studii superioare, preferabil tehnice.
Experienta in vanzari minim 3 ani (va rugam mentionati domeniile de activitate ale companiilor la care ati lucrat).
Spirit comunicativ.
Abilitati de negociere.
Cunostinte operare PC: Word, Excel.
Cunoasterea limbii engleze.
Carnet de conducere categoria B.
Aspect professional ¿ business.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix negociabil in functie de experienta dvs. actuala + comision.
Autoturism de serviciu.
Telefon mobil.
Program de instruire in tehnici de vanzare, negociere etc.

DESCRIEREA FIRMEI

Distribuitor echipamente reprografice marca Oce.