Sales Representative

VMS Vehicle Management Systems

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiective principale:
- realizarea unui portofoliu de clienti lucrand cu o baza de contacte alocata;
- mentinerea relatiilor de afaceri cu clientii existenti;

Activitati:
- call feedback in urma campaniilor de marketing
- vizitarea clientilor si prezentarea portofoliului de servicii ale firmei;
- derulerea de proiecte si parteneriate cu clientii actuali;
- identificarea de noi segmente de clienti pe piata si cerintele tip ale acestora;
- planificarea activitatii de vanzare;
- intocmirea de rapoarte periodice de activitate;

CERINTE

Profilul candidatului ideal:
- foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune);
- personalitate deschisa, sociabil - relationeaza usor cu persoane necunoscute;
- persoana organizata;
- aspect, prezenta business;
- abilitati de analiza si planificare;
- atitudine orientata spre clienti - identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor;
- atitudine proactiva in atingerea obiectivelor;

Cerinte:
- studii superioare;
- bune cunostinte de limba engleze, scris si vorbit
- experienta minim 1 an - de preferat (experienta in vanzare este un atu suplimentar);
- cunostinte PC: pachetul Microsoft Office;
- carnet de conducere (B)

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- lucrul intr-un mediu dinamic si competitiv;
- bonusuri la indeplinirea planului de vanzari;

Vehicle Management Systems este un furnizor de servicii de transport privat pentru persoane, management de flote auto, inchirieri autovehicule pe termen lung sau scurt. VMS a lansat serviciul Cityshuttle (www.cityshuttle.ro), un sistem business de transport persoane in Bucuresti si provincie, un serviciu care intr-un timp scurt a inregistrat un succes deosebit in randul clientilor sai.