Sales Representative

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma ofera servicii de Training, Consultanta si Recrutare, activand in domeniul Resurselor Umane.

- Cunosterea si promovarea serviciilor furnizate de firma
- Prospectarea pietei pentru a identifica potentialii clienti
- Culegerea de informatii despre clienti (inclusiv prin vizite pe teren, la sediul clientilor)
- Culegerea de informatii despre ofertele in domeniu existente pe piata
- Creearea si dezvoltarea relatiilor cu clientii
- Transmiterea ofertelor catre clienti (posta, fax, e-mail)
- Gestionarea si dezvoltarea portofoliului de clienti
- Negocierea si supervizarea derularii contractelor
- Contribuie la conceperea si realizarea materialelor de marketing (fluturasi, cataloage, prezentari, brosuri)
- Organizeaza participarea firmei la evenimente de promovare/targuri

CERINTE

- Persoana cu initiativa, energica, cu foarte bune abilitati de negociere si persuasiune, bun manager de proiect si capabil sa isi atinga obiectivele
- Orientare catre client, jucator de echipa
- Experienta in vanzari servicii ¿ prezinta avantaj
- Cunostinte Excel, Word, Outlook, Internet
- Engleza - avansat

BENEFICII OFERITE

- Salariu competitiv si comision