SALES&MARKETING EXECUTIVE - TRANSPORTURI INTERNATIONALE DE MARFA

Sunshine International

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru - companie multinationala de transporturi internationale de marfa, doreste sa-si intregeasca echipa cu noi colegi –Sales & Marketing Executive.

Responsabilitati:

- Contactarea potentialilor clienti
- Prezentarea firmei si a serviciilor de transport
- Stabilirea de intalniri (in Bucuresti si in tara)
- Participarea la negocierea contractelor si asigurarea bunei lor derulari
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii activi si gasirea de solutii in timp util la problemele aparute
- Colaborarea stransa cu colegii din Departamentul Operational in derularea proiectelor
- Cunoasterea si monitorizarea concurentei pe piata transporturilor
- Alte activitati de marketing si vanzari
- Activitati de informare si raportare catre managementul companiei a eventualelor probleme aparute si a stadiilor proiectelor

CERINTE

- Experienta pe un post asemanator minim 1 an
- Bun cunoscator al limbajului de specialitate din domeniul transporturilor rutiere, al documentelor necesare transporturilor internationale (UE si non UE)
- Engleza nivel avansat
- Carnet de conducere cat. B (minim 1 an)
- Cunostinte PC: Microsoft Office, Internet
- Excelente abilitati de comunicare, relationare si negociere
- Persoana organizata, atenta la detalii, spirit de competitie dezvoltat
- Bune abilitati de lucru in echipa si de raportare

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru specific unei companii multinationale
- Salariu atractiv
- Bonuri de masa
- Transport asigurat gratuit (compania are sediul in zona Militari, Autostrada Bucuresti – Pitesti, la Km 17)

DESCRIEREA FIRMEI

TOP ASSISTANTS - PERFORMANCE IN ASSISTANCE!

Suntem tineri pentru ca lucram cu oameni tineri.

Suntem recomandati de marea majoritate a candidatilor pentru ca ne pasa, iar noi recomandam la randul nostru.

Suntem singura agentie de recrutare din Romania focusata pe personalul tanar, dar nu numai.

Esti inca student, dar vrei sa lucrezi, ai absolvit o facultate si vrei un job bun, lucrezi deja dar cauti o noua provocare?

Trimite-ne un CV si te vom surprinde cu oferte de la cele mai importante companii de pe piata.