Sales & Marketing Assistant

PSS-PROSOFT SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asista pe managerul de vanzari si marketing si pe directul general la:
- conceperea si implementarea strategiilor de marketing si vanzari pe termen mediu si lung, in concordanta cu politica manageriala si interesele firmei;
- actualizarea site-ului companiei si conceperea materialelor de promovare;
- prospectarea pietei de profil;
- crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii (ofertare, negociere si contractare);
- monitorizarea derularii contractelor si administrarea bazei de date;
- identificarea oportunitatilor de afaceri si elaborarea strategiilor de extindere a portofoliului de clienti;
- elaborarea rapoartelor periodice si analiza performantelor in vanzare;
- promovarea imaginii companiei si a produselor si serviciilor oferite de aceasta.

CERINTE

- studii superioare in domeniul economic sau tehnic;
- experienta profesionala de minim 2 ani pe un post similar;
- limba engleza nivel avansat;
- permis de conducere, categoria B;
- cunostinte de operare PC (MS Office);
- abilitati de organizare si planificare;
- orientare spre rezultate, dinamism si initiativa;
- abilitati excelente de comunicare si relationare interpersonala;
- abilitati de negociere si lucru in echipa;
Constituie avantaj:
- experienta in vanzari de solutii si servicii IT sau experienta in domeniul IT pentru retail.

BENEFICII OFERITE

- perspectiva unei cariere in cadrul unei firme de prestigiu si intr-un domeniu dinamic si provocator;
- pachet salarial atractiv (salariu motivant si bunusuri competitive);
- autoturism, telefon si notebook pentru serviciu;
- mediu de lucru placut si profesionist.

Proiectare si dezvoltare de solutii pentru industria vanzarii cu amanuntul. Limbaje utilizate: C/C++, VB, Java, SQL; SO: DOS, Windows, Linux; Platforme: Microsoft, IBM; RDBMS: IBM DB2, Oracle, MS SQL