Sales Manager / Telecomunicatii

Dynamic Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ promoveaza imaginea si produsele companiei
¿ asigura calitatea serviciilor de vanzare
¿ consiliaza clientii cu privire la produsele companiei
¿ creeaza si dezvolta relatii cu clientii, identifica metode de fidelizare a clientilor
¿ identifica si aplica solutii de crestere a satisfactiei clientilor
¿ urmareste derularea contractelor cu clientii
¿ pregateste participarea la licitatii
¿ coordoneaza si monitorizeaza calitatea serviciilor de ofertare clienti
¿ consiliaza reprezentantii de vanzari privind activitatea desfasurata
¿ alaturi de reprezentantii de vanzari creeaza si dezvolta relatii cu clientii
¿ raporteaza periodic rezultatele activitatii echipei coordonate

CERINTE

Studii:
¿ studii superioare (de preferat: Inginerie, Marketing, Relatii Publice)
¿ de preferat, cursuri de comunicare

Experienta:
¿ minim 5 ani in vanzari
¿ minim 1 an in vanzare echipamente tehnice
¿ minim 1 an in coordonarea unei echipe de vanzari
Cerinte:
¿ abilitati excelente de comunicare si relationare
¿ aptitudini dovedite de vanzare, de coordonare
¿ atitudine pozitiva, entuziasm si motivatie
¿ perseverenta in atingerea obiectivelor
¿ cunostinte de electronica si telecomunicatii
¿ carnet de conducere categoria B
¿ cunostinte PC: Word, Excel, Outlook, Internet Explorer
¿ cunostinte limba Engleza, prezinta avantaj

BENEFICII OFERITE

¿ telefon mobil
¿ autoturism
¿ salariu motivant
¿ full time

Companie privata cu capital integral romanesc specializata in comercializarea echipamentelor de telecomunicatii - infiintata din 1996, datorita performantelor obtinute de conducerea si personalul sau, compania a castigat increderea unui lider al pietii mondiale de telecomunicatii, devenind unul dintre distribuitorii sai pe piata romaneasca - doreste sa angajeze prin intermediul Dynamic HR: Sales Manager.

Aceasta pozitie reprezinta o excelenta oportunitate pentru aplicarea cunostintelor si abilitatilor in coordonarea de vanzari.