SALES MANAGER pentru produse ERP si CRM

ADCOS ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- gestionarea relatiei cu clientii potentiali ai firmei;
- imbogatirea portofoliului de clienti;
- responsabil cu cresterea vanzarilor pe toata echipa;
- propune noi modalitati de vanzare/ promovare si coopereaza permanent cu dep. Marketing si Implementare ERP
- negocierea si finalizarea vanzarii catre clientii contactati;
- stabileste strategia de pret pentru ofertele lansate;
- rol decisiv in negocierea contractelor de vanzari, impreuna cu echipa de implementare ERP;
- stabileste si urmareste indeplinirea lunara a planului de vanzari pe echipa;
- participa activ si colaboreaza cu departamentul de marketing, in vederea indentificarii si dezvoltarii de noi proiecte;
- va lucra impreuna cu toata echipa de vanzari pe CRM GoldMine (lider de piata mondial) pentru planificarea activitatilor zilnice specifice de vanzari, trimiterea automata de scrisori personalizate, actualizarea permanenta a bazei de date, rapoarte specifice de vanzari(editabile automat din CRM);

CERINTE

- persoana energica, entuziasta, pozitiva, cu spirit de initiativa si incredere in sine;
- persoana cu profil psihologic orientat spre succes pentru el insusi, echipa din subordine si companie;
- bun ascultator al nevoilor specifice ale clientilor, pentru a le recomanda cea mai buna solutie;
- capabil sa angajeze, sa motiveze si sa controleze performantele echipei de vanzari;
- abilitati foarte bune de comunicare scrisa si verbala cu persoana de decizie;
- abilitati foarte bune si experienta in prezentari de companie si produs, din perspectiva clientului;
- experienta si rezultate demonstrabile in vanzari de minimum 2 ani si de 1 an in management echipa;
- experienta in negociere si putere de convingere a persoanelor de decizie;
- absolvent de cursuri profesionale de vanzari;
- cunostinte foarte bune de PC (MS Office);
- abilitati foarte bune de lucru in echipa;
- dorinta de afirmare si promovare intr-un mediu profesionist;
- carnet de conducere categoria B cu vechime de minimum 2 ani fara evenimente rutiere;
- aspect fizic placut, tinuta si prestanta de business;
- disponibilitate de deplasari la clientii potentiali din tara
- experienta in vanzari produse ERP sau alte solutii software pentru clienti firme constituie un avantaj major;

- test scris eliminatoriu: scrisoare business la nivel managerial de maximum 15 minute;

BENEFICII OFERITE

Oferim:

- salariu motivant + bonus din vanzari;
- training specializat de vanzari si pentru solutia de gestiune AIS ERP si CRM GoldMine;
- training de utilizare zilnica a aplicatiei CRM GoldMine; pentru planificare, urmarire si raportare a rezultatelor echipei de vanzari din subordine
- posibilitati de promovare si afirmare;
- telefon mobil;
- alte avantaje

ADCOS is a software company established in 1996 in Romania, with German capital. We are specialized to offer software solutions for your business.

ADCOS is one of the few ERP providers on the market capable of offering a comprehensive set of business solutions.

Software at ITs best . This is our slogan, that is what we do. Outsourcing software services for large foreign companies is the solution that we offer.