Sales Manager - IT Products

Dima Consulting Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza, mentine si dezvolta relatia cu clientii directi si indirecti;
- Participa activ la imbogatirea portofoliului de clienti;
- Responsabilizeaza echipa si se implica in atingerea targetelor lunare/anuale;
- Supervizeaza si participa activ la intocmirea rapoartelor, analizelor de piata astfel incat acestea sa fie complet si la timp trimise catre top management;
- Se asigura de buna desfasurare a activitatilor pe conturile supervizate, s.a.

CERINTE

-Experienta minim 4 ani in vanzari, in cadrul unei companii multinationale / nationale de renume;
- Experienta minim 2 ani in vanzari pe domenii similare, sau vanzare prin distribuitori;
- Solide cunostinte de pieta;
-Bune abilitati de coordonare, comunicare si motivare a subordonatilor;
- Diplomatie si capacitate crescuta de relationare cu clientii (vechi si noi);
- Cunostinte avansate de limba engleza;
- Cunostinte avansate operare PC;
- Permis categ B.

BENEFICII OFERITE

- pachet motivational atractiv
- masina, telefon, laptop

Dima Consulting Group este o firm¿ specializat¿ în activit¿ti de:
selectie si recrutare personal
evaluare si interventie organizational¿
traininguri
cursuri de calificare si specializare
elaborare si implementare sisteme de management al performan¿elor
evaluarea angajatilor
Ap¿rut¿ pe pia¿¿ în 1996, Dima Consulting Group a crescut de la an la an, astfel încât, în prezent este lider regional în domeniul Consultantei în Resurse Umane.
Printre colaboratorii DCG enumer¿m: Delcar, Micomis, Krontour, Nova Pan, Kronmat, Metabras, Dietal Roumanie, Antrax Distribution Group, Maximo, Oneves, Wella România, Swisspor Ploiesti, Romdil Baia Mare, Subrina Professional Iasi, sa.
CLIENTUL NOSTRU ESTE LIDER MONDIAL IN PRODUCTIA SI COMERCIALIZAREA ELECTRONICELOR SI PRODUSELOR DESTINATE PIETEI IT SI TELECOMUNICATIILOR