Sales Manager in Printing

Redline Corporate Development SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam un Account Manager in Printing care sa asigure interfata cu clientul final contribuind la cresterea gradului de satisfactie al acestuia prin livrarea produsului/serviciului solicitat. El va interactiona permanent pe durata unei comenzi cu toate departamentele firmei cat si cu furnizorii, asigurand un raport optim calitate/pret, atat in beneficiul firmei cat si in beneficiul clientului.

CERINTE

- castigarea de clienti noi/ new business - lucrul cu baze de date, participarea la conferinte, work shopuri
- generarea de comenzi noi pentru clientii existenti si maximizarea marjei / client (valoare)
- preia cererile de la clienti potentiali si clarifica cerintele (tehnice ale) acestora
- inregistreaza si administreaza (in format electronic) totalitatea cererilor primite de catre companie
- transmite cereri de oferta catre furnizori agreati si gestioneaza raspunsurile primite de la acestia; introduce preturile primite de la furnizori (format electronic)
- identifica si contacteaza furnizori alternativi
identifica cel mai bun pret si stabileste pretul de vanzare, conform politicii de marja
- informeaza clientul potential cu privire la pret si termen de livrare
- se asigura ca va obtine in timp util de la client materialele necesare pentru realizarea formei grafice (fisiere text, fotografii sau chiar forma finala a documentului)
- lucreaza cu DTP (si cu clientul, in anumite situatii) la pregatirea formei finale a documentului, pe care il transmite clientului pentru validare
- confirma livrarea si alte elemente legate de livrare cu furnizorul
- pastreaza legatura cu furnizorul pe toata durata executiei comenzii
- urmareste efectuarea platii de catre client, conform termenelor agreate

BENEFICII OFERITE

Pachet Salarial Avantajos
Bonusuri pentru Performanta

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de Recrutare si Training