SALES MANAGER IN DOMENIUL IT ¿ ERP/CRM

ADCOS Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii:
- dezvoltare baze de clienti;
- initiere, negociere si finalizare contracte;
- prezentari de produs;
- realizarea de oferte

CERINTE

Cerinte obligatorii:
- studii economice si/sau tehnice absolvite;
- cunostinte solide in domeniul vanzarilor, marketing, it;
- capabil sa sustina prezentari de produs la telefon, one on one sau de grup;
- perseverenta pentru indeplinirea obiectivelor de vanzari;
- persoana energica, cu spirit de initiativa si incredere in sine, ambitioasa, motivata;
- abilitati foarte bune de comunicare, negociere si relationare;
- putere de convingere a persoanelor de decizie;
- disponibilitate deplasare in tara ;
- experienta in vanzari de min. 2 ani ;
- cunostinte foarte bune de PC
- abilitati foarte bune de lucru in echipa;
- dorinta de afirmare intr-un colectiv profesionist;
- experienta anterioara intr-o firma de software constituie un avantaj;
- experienta anterioara de utilizare / vanzare a unor produse ERP/CRM constituie un avantaj major.

BENEFICII OFERITE

Oferim:
-salariu motivant + bonus din vanzari
-mediu de lucru modern si prietenos
-training specializat de vanzari solutii de gestiune ERP/CRM
-telefon mobil
-laptop

DESCRIEREA FIRMEI

FIRMA PRIVATA DE SOFTWARE CU CAPITAL INTEGRAL GERMAN