SALES MANAGER - DIVIZIA IT&C

SC UTI SYSTEMS SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza si coordoneaza departamentul de business development (vanzari si marketing) al unui business unit;
- Contribuie la crearea si implementarea strategiei de marketing si vanzari la nivel de business unit;
- Analizeaza evolutia vanzarilor si dezvolta solutii pentru atingerea obiectivelor de business;
- Identifica si fructifica oportunitatile de afaceri pe piata IT&C;
- Coordoneaza si monitorizeaza dezvoltarea portofoliului de clienti;
- Mentine si dezvolta relatiile cu clientii importanti pentru castigarea increderii si fidelizarea acestora.

CERINTE

- Studii superioare economice sau tehnice;
- Experienta manageriala minim 3 ani;
- Experienta in vanzari de solutii IT de minim 5 ani;
- Experienta releventa in managementul relatiilor cu clientii;
- Limba engleza - nivel avansat;
- Abilitati manageriale dovedite;
- Abilitati dezvoltate de comunicare, negociere si interrelationare;
- Capacitate de analiza si sinteza, gandire strategica, initiativa.

BENEFICII OFERITE

- Sistem de bonusare in functie de realizari;
- Mediu de lucru dinamic, profesionist;
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide.

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.