Sales Manager DISTRIBNET

Junior Soft

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei si atragerea de noi clienti
- Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor si solutiilor
informatice ale companiei, precum si a serviciilor support
- Identificarea potentialilor clienti
- Elaborarea ofertelor comerciale si negocierea contractelor
- Efectuarea de prezentari si demonstratii
- Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii
- intermedierea relat,iei dintre client s,i echipele tehnice
- Avantaj (dar nu obligatoriu): utilizator de terminale mobile (Palm,
Pocket PC)
- Intretinerea relatiei de colaborare cu clientii existenti

CERINTE

- Studii superioare
- Experienta minim 2 ani in domeniul vanzarilor (software)
- Cunoasterea mecanismelor economice ale unei firme de distributie
- Cunostinte de baza in domeniul IT, marketingului si comertului
- Excelente abilitati de comunicare, relationare si negociere
- Dinamic si cu initiativa
- Permis conducere si disponibilitate la deplasari

BENEFICII OFERITE

- Telefon si masina de serviciu
- Salariu fix & comision vanzari

DESCRIEREA FIRMEI

Dezvoltare si implementare solutii informatice