Sales Manager

Loud Music Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectul de activitate al companiei este productia de evenimente private, publice, sociale; inchirierea de echipamente scenotehnice, booking artisti romani si internationali.

Fisa postului

Actualizeaza baza de date cu potentiali clienti (contactati personal, selectati din diferite baze de date);
Contacteaza clienti noi prin telefon/ fax/ e-mail,
Contactarea clientilor existenti, prin telefoane/ fax-uri/ e-mail-uri, pentru informarea acestora asupra modificarilor de pret, a noutatilor aparute si mentinerea relatiilor create;
Raspunde cererilor de oferta primite din afara si din interiorul firmei prin elaborarea de oferte speciale sau calculatii de pret, respectand politicile de preturi stabilite;
Ofera informatii referitoare la pretul produselor precum si informatii asupra caracteristicilor tehnice ale acestora, clientilor care contacteaza firma;
Propune modalitati si termene de plata pentru fiecare client in parte si incheie contracte cu acestia, dupa avizarea propunerilor de catre seful de departament

Fisa postului detaliata, la interviu.

CERINTE

Cunostinte si experienta in domeniul de vanzari
Posibilitate de deplasari in localitate si in afara pentru negocieri

BENEFICII OFERITE

Comision considerabil din contractele incheiate, autovehicul, telefon, laptop, salariu fix

Nu vom incepe cu “in anul… ia nastere Loud Music, una dintre cele mai sau poate cea mai…”
Ai avut nevoie vreodata pentru petrecerea companiei tale, pentru clubul tau, pentru zilele orasului tau, pentru nunti, pentru botezul celui mai nou venit mebru al familiei tale, pentru a sarbatori inca un an care vine in viata ta sau poate doar pentru placerea ta de: artisti, echipamente audio profesionale, de lumini de scena, de lasere de artificii, de dansatori profesionisti, de conceptul unui eveniment de butaforie pentru acesta?
Banuim ca ai google-it mult timp pentru asta si dupa un million de telefoane date si cateva mii de mailuri te-ai hotarat sa renunti, sau sa accepti propunerea uneia dintre celelate cateva sute de agentii de evenimente, desi nu este ceea ce iti doreai sau poate ca pretul pentru produsele lor este de 10 ori mai mare decat pretul real…
Pentru a nu mai cauta cate o agentie pentru fiecare dintre cele enumerate mai sus ca la final sa ajungi sa lucrezi cu 3 – 4 furnizori, noi iti oferim un fel de pachet all – inclusive.
Ok, ce facem noi:
Booking artisti romani si internationali pentru toate tipurile de evenimente, garantandu-va contractual prezenta acestora la orele stabilite si pretul real.
Rental si sale de echipamente sceno-tehnice/audio/lumini ,profesionale Dynacord, Electro – Voice, Midas, Klark Technik pentru evenimente incepand cu 50 de persoane pana la evenimente in aer liber de maxim 60.000 de persoane. Avand in vedere ca echipamentele sunt propietatea companiei si nu sunt sub-inchiriate de la diversi furnizori, va putem garanta cea mai buna oferta calitate – pret, avand in vedere ca echipamentele Dynacord sunt in topul celor mai bune echipamente audio profesionale.
Servicii si logistica, butaforie pentru organizare de targuri, expozitii, conferinte, seminarii, teambuilding-uri, evenimente mondene.
Locatii petreceri corporate, lansari de produse, prezentari de moda, filmari
Publicitate si productie publicitara;
Consiliere de specialitate; Servicii foto & video; Servicii specializate de paza si protectie; Aranjamente florale & decoratiuni; Catering.