SALES MANAGER

Nova intermed

Job expirat

RESPONSABILITATI

SARCINI SI RESPONSABILITATI:
1.Organizarea si coordonarea departament vanzari
2.Implementarea,dezvoltarea si mentinerea procedurilor de lucru in departament
3.Propune, dezvolta si implementeaza strategia de vanzari prin implicare activa in scopul atingerii obiectivelor de afaceri ale companiei
4.Coordoneaza echipa de vanzari pentru atingerea target-urilor de vanzare, de mentinere si largire a portofoliului de clienti;
5.Propune diversificarea gamei de servicii si produse ale companiei, in conformitate cu cerintele si tendintele pietei.
7.Este responsabil de indeplinirea bugetului de venituri si cheltuieli ale departamentului pe care il conduce
8.Alte responsabilitati:
- negocierea contractelor clienti si furnizori;
- intocmirea rapoartelor de activitate pe departament;
- prospectarea pietei pentru noi oportunitati de afaceri;

CERINTE

1.Minim 3 ani experienta pe o pozitie similara (functie de conducere) - AVANTAJ pentru Area Sales Manageri din firme cu profil farmaceutic
2.Persoana capabila sa ia decizii,activa,capabila sa lucreze sub presiune,organizata si proactiva;
3.Experienta in relatiile interumane
4.Cunostinte foarte bune de limba engleza
5.Cunostinte operare PC,carnet de conducere
6.disponibilitate de deplasari

BENEFICII OFERITE

Oferta salariala corelata cu nivelul vanzarilor; mediu de lucru motivant, training-uri de specialitate, masina de serviciu. Aplicatiile vor fi tratate cu maxima confidentialitate.

Import si distributie echipamente medicale de laborator, reactivi si consumabile