Sales Manager

Lumen Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Promovarea si vanzarea serviciilor societatii ;
2. Mentinerea unor bune relaţii cu clienţii, fata de care devine reprezentantul societatii in limitele stabilite de Directorul Executiv;
3. Intocmirea si propunerea unor studii de piata sau diverse rapoarte la solicitarea Directorului Executiv aducand la cunostinta acestuia orice informatie importanta pentru promovarea pe piata si cresterea vanzarilor marfurilor;
4. Depunerea tuturor eforturilor pentru atingerea target-urilor lunare si anuale stabilite de catre conducerea societatii;
5. Reprezentarea societatii la negocierile contractuale si acordarea de disounturi in concordanta cu strategiile companiei;
6. Permanenta cunoastere a concurentei si a investitiilor din domeniu;
7. Depune eforturi de identificarea a noilor investitii si de contractare a lucrarilor specifice;

CERINTE

1. Experienta profesionala : minim 3 ani intr-o pozitie similara

2. Cunostinte profesionale : o permanenta cunoastere a legislatiei , materialelor si companiilor din domeniu

3. Competente
3.1. Limbi straine: engleza/ germana
3.2. Permis conducere :cat B

5. Cunostinte PC: Ms Office,Internet

6.Abilitati si cunostinte personale:
¿ Persoana energica, de incredere, sociabila
¿ Abilitati de comunicare, spirit organizatoric
¿ Abilitati de negociere ¿ capacitate de convingere

BENEFICII OFERITE

OFERTA:pachet salarial motivant

Lumen Romania este o societate membra a holdingului LUMEN INTERNATIONAL, cu sediul central in Cehia, cu filiale in Slovacia, Polonia, Croatia, Bulgaria si, in viitorul apropiat, in Ungaria,Ucraina si FederatiaRusa, care a intrat pe piata romaneasca in septembrie 2004.

Domeniul de activitate al companiei il reprezinta instalatiile electrice.

Compania Lumen Romania SRL realizeaza sisteme si instalatii electrice la cheie, instaleaza si comercializeaza echipamente electrice, efectueaza service pentru sistemele sau instalatiile electrice pentru:

Magazine universale, centre comerciale
Structuri industriale
Cladiri ale administratiei publice
Sisteme exterioare de distributie a energiei