Sales Manager

EUROJOBS Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Actualizarea in permananta a situatiei planului de vanzari si verificarea continua a stadiului indeplinirii acestuia, trasarea de actiuni catre membrii echipei de vanzari pentru indeplinirea planului, mentinerea legaturii cu clientii, urmarireaindeplinirii obiectivelor si strategiei de marketing/vanzari, imbogatirea portofoliului de clienti, pastrarea unei imagini pozitive a firmei in tara, alcatuirea, verificarea si adaptarea procedurilor de lucru specifice, a regulamentelor interne precum si a fiselor de post pentru echipa de marketing/vanzari
alcatuirea si coordonarea unei echipe.

Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist de inalta calitate si accesul la proiecte complexe desfasurate la cele mai importante organizatii din Romania.
Componenta variabila la salariu in functie de atingerea indicatorilor de plan.

CERINTE

O persoana care a lucrat in vanzari de solutii IT si isi doreste provocari profesionale, relationarea cu persoane de decizie din cadrul unor companii foarte mari si participarea in echipa de vanzari a unei mari companii de IT din Romania.

Cerinte:

-absolvent studii superioare tehnice sau economice;
-minim un an experienta profesionala in vanzari;
-persoana comunicativa cu gandire pozitiva si excelente abilitati de comunicare;
-ersoana organizata si orientata catre rezultate, team player;
-o buna intelegere a domeniului IT (piata, produse, tehnologii etc.)
-capabil de lucru in echipa;
-orientare catre client si intelegerea nevoilor acestuia;
-existenta certificarilor sau participarea la cursuri in domeniul managerial sau de vanzari;
-fluenta in limba engleza ( limba germana constituie avantaj );
-constituie avantaj experienta in consultanta dar si cunostinte informatice de sisteme de operare, baze de date si programare;

Companie renumita din Austria, lider international in domeniul serviciilor de consultanta in resurse umane, recruteaza pentru clientul sau, o renumita companiei de IT, o echipa puternica ce finalizeaza cu succes toate eforturile depuse in a dezvolta solutii si servicii de calitate pentru toti clientii si partenerii nostri.