SALES MANAGER

EUROJOBS Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Actualizarea in permananta a situatiei planului de vanzari si verificarea continua a stadiului indeplinirii acestuia, trasarea de actiuni catre membrii echipei de vanzari pentru indeplinirea planului, mentinerea legaturii cu clientii, urmarireaindeplinirii obiectivelor si strategiei de marketing/vanzari, imbogatirea portofoliului de clienti, pastrarea unei imagini pozitive a firmei in tara, alcatuirea, verificarea si adaptarea procedurilor de lucru specifice, a regulamentelor interne precum si a fiselor de post pentru echipa de marketing/vanzari
alcatuirea si coordonarea noi membri in echipa

CERINTE

O persoana care a lucrat in vanzari de solutii IT si isi doreste provocari profesionale, relationarea cu persoane de decizie din cadrul unor companii foarte mari si participarea in echipa de vanzari a unei mari companii de IT din Romania.
Cerinte:

-absolvent studii superioare tehnice sau economice;
-minim un an experienta profesionala in vanzari;
-persoana comunicativa cu gandire pozitiva si excelente abilitati de comunicare;
-ersoana organizata si orientata catre rezultate, team player;
-o buna intelegere a domeniului IT (piata, produse, tehnologii etc.)
-capabil de lucru in echipa;
-orientare catre client si intelegerea nevoilor acestuia;
-existenta certificarilor sau participarea la cursuri in domeniul managerial sau de vanzari;
-fluenta in limba engleza ( limba germana constituie avantaj );
-constituie avantaj experienta in consultanta dar si cunostinte informatice de sisteme de operare, baze de date si programare.

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist de inalta calitate si accesul la proiecte complexe desfasurate la cele mai importante organizatii din Romania.
Componenta variabila la salariu in functie de atingerea indicatorilor de plan.

Companie renumita din Austria, lider international in domeniul serviciilor de consultanta in resurse umane.