Sales Manager

PIERCE MAYRAND & ASSOCIES

Job expirat

RESPONSABILITATI

Conducerea si dinamizarea echipei comerciale
( 4-5 oameni)
- gestionarea echipei de reprezentanti comerciali;
- optimizarea activitatii si productivitatii echipei
- dezvoltarea si mentinerea clientelei existente printr-o legatura permanenta cu clientii (circa 400)
- atragerea de noi clienti la export
- asigura dezvoltarea activitatii comerciale prin identificarea de noi clienti si analize de piata;
- cauta si propune noi solutii pentru ameliorarea performantelor comerciale proprii si ale echipei
- urmareste executia contractelor, direct sau prin informare la celelalte departamente implicate
- urmareste realizarea tuturor actiunilor necesare pentru rezolvarea neconformitatilor ce pot aparea pe parcursul derularii contractelor

CERINTE

- Limba FRANCEZA
- Foarte bune cunostinte despre sectorul comercial
- Experienta minim 5 ani intr-o pozitie similara de coordonare în vânzari
- Autonomie si initiativa
- Competente manageriale (profil de lider) si spirit de echipa
- Excelent comunicator
- Foarte bune abilitati de negociere
- Studii superioare finalizate.
- Cunostinte operare Windows si Office

BENEFICII OFERITE

2000-2500 euro net/luna
Prima anuala pe obiectiv specific si prima pe rezultat putând atinge echivalentul a 3 salarii nete lunare.

PIERCE MAYRAND & ASSOCIES este o companie specializata in furnizarea de servicii de recrutare si selectie.
www.jobsfactory.ro / www.emploi.ro

Pentru a va inscrie in baza noastra de date, va rugam trimiteti CV pe adresa de mail: contact@piercemayrand.com

Recrutam pentru clientul nostru, lider pe piata de imprimerie din Romania, cu o puternica orientare spre exportul in Franta si celelalte tari din UE.