SALES MANAGER

FOX CONSULTANTS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea, antrenarea si controlul echipei de vanzari directe;
- Dezvoltarea si implementarea planului de vanzari in concordanta cu obiectivele companiei;
- Optimizarea si imbunatatirea sistemului actual de vanzari, analiza distributiei la nivelul distribuitorilor;
- Identificarea posibilitatilor de dezvoltare a retelei de distribuitori;
- Participarea la alcatuirea bugetului de vanzari pentru a obtine un maxim al rezultatelor calitative si cantitative.

CERINTE

- Experienta de cel putin 2 ani in coordonarea unei echipe de vanzari;
- Experienta in dezvoltarea unei strategii de vanzari;
- Persoana motivata, cu spirit de initiativa, orientata catre rezultate, capabila sa lucreze si sa se adapteze unui mediu dinamic;
- Studiile superioare tehnice reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant, bonusuri pentru performanta, conditii excelente de lucru si dezvoltare profesionala

Clientul nostru este o companie ce activeaza in domeniul productiei si distributiei de usi de garaj, usi industriale, automatizari pentru porti si alte accesorii. Avand o experienta de 7 ani si fiind o companie in plina dezvoltare, dorim sa selectam un profesionist pentru postul de Director de Vanzari.