Sales Manager

Nuxeo Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul consta in dezvoltarea strategiei de marketing, bazata pe promovarea in Romania a solutiilor open source ale companiei Nuxeo catre marile companii, organizatii si instutii din administratia de stat.

Responsabilitati:
Contactarea, negocierea si mentinerea relatiei cu clientii si potentialii clienti, imbogatirea portofoliului de clienti; elaborarea strategiei de management a relatiei cu clientii, potrivit strategiei de dezvoltare a companiei; relationarea cu clientii, atat la nivel business, cat si la nivel tehnic.

CERINTE

* studii superioare tehnice;
* experienta relevanta in domeniul vanzarilor de servicii;
* cunoasterea pietei IT&C;
* cunostinte avansate de limba engleza si/sau franceza;
* excelente abilitati de comunicare si negociere.

Avantaje:

* experienta in vanzarea de software, in special a solutiilor de content management;
* cunoasterea domeniului open source;
* carnet de conducere categ. B si autoturism propriu.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist, intr-o echipa tanara, dinamica si competitiva. Posibilitati de dezvoltare a carierei intr-o companie multinationala.

Nuxeo Romania (www.nuxeo.ro) este filiala companiei franceze Nuxeo, lider european in furnizarea de solutii open source de Enterprise Content Management (ECM) si editor al platformei open source CPS (Collaborative Portal Server).